تماس

وب‌سایت حقوق بشری “ماف نیوز” از سوی گروهی از دانشجویان فعال در ایران و کُردستان و با حمایت انیستیتوی کُرمانج در دانشگاهای ارومیه، راه‌اندازی شده و به صورت خودگردان اداره میگردد. سپس همکاری خود را با مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان آغاز کرد. این مرکز تحت عنوان یک مجموعه شامل بخشهای فارسی، عربی و انگلیسی به کار خود ادامه میدهد.

ماف نیوز و مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، خود را از هرگونه وابستگی سیاسی و حزبی بری دانسته و سعی بر انعکاس تمامی رویدادهای حقوق بشری در سطح کُردستان، ایران و تا حد امکان، در سطح جهان دارند.

Kurmanc Urmiye Logoپیشتر، وب‌سایت خبری “نیسانامه” و بعد از هک آن توسط اشخاص و برخی نیروهای معلوم‌الحال، سپس وب‌سایت خبری “نیسان نیوز”، از سوی ستاف کاری فعلی ماف نیوز راه‌اندازی گردیده بود.

انیستیتوی کُرمانج در دانشگاهای ارومیه، تصمیم به تعویض نام و آدرس نیسان نیوز به ماف نیوز، و تغییر طراحی وب‌سایت گرفت و بعد از نزدیک به دو هفته، کار طراحی آن در اوایل بهمن ماه سال ۱۳۹۳ خورشیدی، به اتمام رسیده و با آدرس جدید ماف نیوز دوباره شروع به کار کرد.

 این انیستیتو در سال ۲۰۰۸ در ارومیه از سوی مجموعه‌ای از دانشجویان به صورت خودگران راه‌اندازی شده و تاکنون نیز به صورت خودگردان اداره می‌شود. مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان هم با همکاری اعضای همین انیستیتو، فعالیت میکند.

“ماف” در زبان کُردی به معنای “حق” است.

همچنین از اوایل سال ۱۳۹۴ نیز بخش عربی این وب سایت، از سوی مجموعه‌ای از فعالین حقوق بشر در سوریه و عراق، شروع به کار کرد.

ماف نیوز، جهت اداره‌‌ی وب‌سایت و انعکاس اخبار حقوق بشری، از سراسر ایران، سوریه و عراق اقدام به پذیرش همکاران افتخاری می‌نماید.

جهت همکاری با بخش عربی، میتوانید به بخش عربی سایت مراجعه کنید.

جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام زیر پیام ارسال کنید:

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews_admin
ارسال پیام به فیس بوک ماف نیوز

لینک کانال تلگرام ماف نیوز

democracycenter2016@gmail.com