تماس

وب‌سایت حقوق بشری “ماف نیوز” از سوی گروهی از دانشجویان فعال در ایران و کُردستان و با حمایت انیستیتوی کُرمانج در دانشگاهای ارومیه، راه‌اندازی شده و به صورت خودگردان اداره میگردد.

ماف نیوز خود را از هرگونه وابستگی سیاسی و حزبی بری دانسته و سعی بر انعکاس تمامی رویدادهای حقوق بشری در سطح کُردستان، ایران و تا حد امکان، در سطح جهان دارد.

Kurmanc Urmiye Logoپیشتر، وب‌سایت خبری “نیسانامه” و بعد از هک آن توسط اشخاص و برخی نیروهای معلوم‌الحال، سپس وب‌سایت خبری “نیسان نیوز”، از سوی ستاف کاری فعلی ماف نیوز راه‌اندازی گردیده بود.

انیستیتوی کُرمانج در دانشگاهای ارومیه، تصمیم به تعویض نام و آدرس نیسان نیوز به ماف نیوز، و تغییر طراحی وب‌سایت گرفت و بعد از نزدیک به دو هفته، کار طراحی آن در اوایل بهمن ماه سال ۱۳۹۳ خورشیدی، به اتمام رسیده و با آدرس جدید ماف نیوز دوباره شروع به کار کرد.

این انیستیتو در سال ۲۰۰۸ در ارومیه از سوی مجموعه‌ای از دانشجویان به صورت خودگران راه‌اندازی شده و تاکنون نیز به صورت خودگردان اداره می‌شود.

“ماف” در زبان کُردی به معنای “حق” است.

همچنین از اوایل سال ۱۳۹۴ نیز بخش عربی این وب سایت، از سوی مجموعه‌ای از فعالین حقوق بشر در سوریه و عراق، شروع به کار کرد.

ماف نیوز، جهت اداره‌‌ی وب‌سایت و انعکاس اخبار حقوق بشری، از سراسر ایران، سوریه و عراق اقدام به پذیرش همکاران افتخاری می‌نماید.

جهت همکاری با بخش عربی، میتوانید به بخش عربی سایت مراجعه کنید.

جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز، میتوانید از طریق صفحه‌ی فیس بوک “انیستیتو کُرمانج ارومیه” با آدرس زیر با ما در ارتباط باشید؛

https://www.facebook.com/kurmanc.urmiye