تاریخ ارسال خبر: د, مرداد ۳۰م, ۱۳۹۶
کد خبر:17331

سرنوشت مبهم سید جمال موسوی در رجایی‌شهر بعد از انتقال

اشتراک‌گذاری


ماف نیوز: سید جمال موسوی، فعال اهل سنت محکوم به اعدام که در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می‌شد بدون زمینه یا درخواست قبلی روز ۲۵ مردادماه به بهانه اعزام به مرکز پزشکی از بند خود خارج شده است و تاکنون پس از گذشت چند روز اطلاعی از سرنوشت او حاصل نشده است. خانواده‌ی این زندانی در نگرانی از وضعیت و سرنوشت فرزند خود به سر می‌برند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان به نقل از هرانا، روز چهارشنبه مورخ ۲۵ مردادماه سید جمال موسوی، زندانی اهل سنت محکوم به اعدام تحت عنوان اعزام به بهداری از بند خود به محل نامعلومی منتقل شد.

عکس، تزئینی می‌باشد

تلگرام ماف نیوز
این منبع نوشت: در حالی که نه جمال درخواست اعزام به مرکز درمانی داشت و نه پزشک بهداری به چنین چیزی دستور داده بود او از بند خودش به بهانه اعزام به بهداری محلی نامعلوم منتقل شده و وقتی هم که خانواده‌اش پیگیری کرده‌اند، به آنها اعلام شده که وی مشکل تنفسی و آسم داشته و به بیمارستان اعزام شده است.

خانواده‌اش توضیح داده‌اند «اصلا نام بیمارستانی به ما اعلام نکردند، حتی بیمارستان هم فرضا اعزام شده باشه الان نزدیک به ۴ روز میگذرد، قاعدتا باید برمیگشت»

گفته میشود این زندانی محکوم به اعدام از زمان انتقال به نقطه نامعلوم، هیچ تماسی با خانواده خود برقرار نکرده است و هیچ خبری از سرنوشت او حاصل نشده است.

سید جمال سید موسوی در سال ۱۳۸۷ دستگیر و به اتهام «محاربه» از طریق ارتباط با گروههای سلفی در سال ۱۳۸۸ به اعدام محکوم شد.

این زندانی سنی مذهب و از اهالی شهر سنندج، روز چهارشنبه مورخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۵، از زندان سنندج به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده بود.

حکم اعدام آقای موسوی به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده است با اینحال آقای موسوی در تمام مراحل پرونده اتهام وارده را رد کرده است.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام زیر پیام ارسال کنید:

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews_admin