تاریخ ارسال خبر: د, مرداد ۹م, ۱۳۹۶
کد خبر:16920

آخرین وضعیت موسوی و کروبی از زبان اعضای خانواده‌هایشان

اشتراک‌گذاری
برچسبها


ماف نیوز: نرگس و زهرا موسوی، دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، که والدینشان بیش از شش سال است در حصر خانگی هستند، گفته‌اند که پدرشان در این مدت “دچار بیماری‌های قلبی و ناراحتی‌های استخوانی” شده و مادرشان هم به “مشکلات جسمی متعدد” مبتلا است. خانواده آقای مهدی کروبی هم حسن روحانی، رئیس‌جمهور و محمود علوی، وزیر اطلاعات را در کنار “شخص حاکم و سیستم فشل قضایی” مسئول جان آقای کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دانسته‌اند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان به نقل از BBC، روزنامه جمهوری اسلامی که یک رسانه محافظه کار سنتی چاپ تهران است در اقدامی کم سابقه، با دختران آقای موسوی گفت‌وگو کرده و از قول آنها خبر داده که حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت ایران از طریق آنها، پیگیر وضعیت سلامت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد است اما “مشکل دیگر به دایره اختیارات وزیر بهداشت در مسائل خاص امنیتی هم باز می‌گردد که دست ایشان را هم می‌بندد و همه این موانع و سختی‌ها سبب نگرانی ما در تضمین سلامتی پدر و مادر شده است”.

تلگرام ماف نیوز
میرحسین موسوی پیش از دوره نخست وزیری هشت ساله اش دردهه ۱۳۶۰ خورشیدی، مدتی سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی بود که آن زمان ارگان این حزب بود.

فرزندان آقای موسوی گفته‌اند “پزشک مامور برای درمان سرگیجه پدر داروی بسیار معمولی تجویز کرد که پس از مصرف آن دارو، پدر بی‌حال می‌شدند و به دلیل ضعف در پیگیری اساسی روند درمان، حتی سرگیجه‌های پدر دوباره برگشت که نشان می‌دهد پیگیری ها مربوط به سلامت پدر و مادر جدی نیست”.

نرگس و زهرا موسوی از “سرگیجه و افت فشار” پس از عمل آنژیوگرافی و چشم پدرشان ابراز نگرانی کرده و گفته‌اند که این وضعیت می‌تواند “خطرات جدی” برای آقای موسوی به دنبال داشته باشد.

به گفته آنها “ضعف نظارت بر سلامت پدر و مادر به حدی است که خودشان با دستگاه فشار خون خانگی فشار خون را رصد می‌کنند، در حالی که این کار در حیطه پزشکی متخصص است تا مسائل درمان و جلوگیری از خطرات بدون فوت وقت انجام شود”.

نگرانی‌ها درباره وضعیت جسمی سه شخصیت سیاسی که بیش از ۶ سال است در حصر خانگی هستند، پس از انتقال دوباره مهدی کروبی به بیمارستان بالا گرفته است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی هفته گذشته پس از اینکه مهدی کروبی دیگر چهره سیاسی در حصر خانگی به دلیل نارسایی قلبی به بیمارستان منتقل شد، خواستار آزادی او، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و پیگیری این موضوع از سوی دولت حسن روحانی شدند.

آقای کروبی هفته گذشته چند روز در بیمارستان قلب تهران بستری شد اما به فاصله کوتاهی از مرخص شدن، مجددا به دلیل عارضه مشابهی به بیمارستان منتقل شد. وب سایت سحام نیوز نزدیک به خانواده آقای کروبی شایعات درباره “وخامت حال” او را رد کرده و گفته قرار است امروز تحت عمل آنژیوگرافی قرار گیرد.

خانواده آقای کروبی حسن روحانی، رئیس‌جمهور و محمود علوی، وزیر اطلاعات را در کنار “شخص حاکم و سیستم فشل قضایی” مسئول جان آقای کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دانسته‌اند.

محمدتقی کروبی فرزند آقای کروبی مامور وزارت اطلاعات ایران را مسئول اصلی توقف درمان پدرش معرفی کرده و گفته بود که از آغاز دولت آقای روحانی در سال ۱۳۹۲ و با تغییر وزیر اطلاعات، ماموری که به عنوان مسئول تصمیم‌گیری درباره سه شخصیت در حصر خانگی انتخاب شده، برای درمان آنان کارشکنی می‌کند.

به گفته محمدتقی کروبی، مجموع اتفاقات چند سال اخیر این تصور را ایجاد کرده که “وزارت اطلاعات ایران فردی را گمارده که رسالت خود را پایان دادن به زندگی محصوران می‌داند.”

در سال ۱۳۹۱ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده وقت نیروی انتظامی ایران گفته بود که آیت الله خامنه ای شخصا مسئولیت برخورد با میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی را به عهده گرفته است.

حسن روحانی که از سال ۱۳۹۲ رئیس جمهور ایران است در تبلیغات انتخاباتی خود مکررا وعده رسیدگی به موضوع و پایان دادن به حصر خانگی این سه نفر را مطرح کرده اما در حالی که کمتر از یک هفته به پایان دوره اول ریاست جمهوری او باقی مانده، گزارش‌ها درباره وضعیت سلامت این سه نفر موجب نگرانی اعضای خانواده آنها و هوادارانشان شده است.
+++++++++++++++++++

جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام زیر پیام ارسال کنید:

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews_admin