تاریخ ارسال خبر: ی, خرداد ۲۸م, ۱۳۹۶
کد خبر:15926

دستگیری دست کم ۴۱ مبلغ اهل سنت در کُردستان

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: طی ۱۰ روز گذشته دست کم ۴۱ شهروند کُرد با هویت مشخص از سوی نیروهای امنیتی ایران در شهرهای جوانرود، ارومیە، کرمانشاه، روانسر، سنندج، مهاباد، بوکان پیرانشهر ثلاث باباجانی و نوسود بازداشت شدەاند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، این ۴۰ شهروند که در میان آنها ۳ زن نیز وجود دارند، بعد از حملاتی بازداشت شده‌اند که در تهران صورت گرفت. این افراد که از مبلغین اهل سنت بوده‌اند، تحت اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی» و «عضویت در گروههای سلفی» بازداشت شده‌اند.

تلگرام ماف نیوز
هویت برخی از این افراد به نقل از «هه‌نگاو» منتشر می‌یابد که در حین بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفتە و جهت بازجویی به محل نامعلومی منتقل شده‌اند. در شهرستان کرمانشاه دو تن به نامهای «فاروق نعیمی» و «عزیز مرادپور»، در ثلاث باباجانی «سردار امینی»، «غدیر امینی»، «سردار نوروزی» و «محمود احمدی»، در روانسر «فرمان مظفری»، «فاروق مظفری»، «بهمن غلامی»، «یاسر ولدبیگی» و «فریبا بهرامی»، در سردشت «آوارە»، «صلاح» و «عبدالقادر» در پاوە «قانع خون سیاوشان»، «ماکوان احمدی»، «یاسر حسن‌زادە» و «یوسف بهرامی» در پیرانشهر «سیروان قنبردوست»، «احمد شیرینی»، «احمد قنبردوست» و «احمد» در ارومیە «ملا علی ایوبی»، «هدایت علیزادە» و «طاهر عزتی» در مهاباد «عزیز»، «سالار عبدالهی»، «مصطفی شهروزی»، «محمد مینی»، «جمال»، «ناصر خیاط» و «جلال مدنی» در سنندج «سهیلا زندی»، «نسرین پرشنگی» و «سید حکیم اقبالفر» در جوانرود «علی عزیزی» در نوسود «نعمان آذری» در بوکان «جعفر محمدی»، «محمد محمدی»، «فتاحی‌پور»، و «هادی اگنیجەای» بازداشت شده‌اند.