تاریخ ارسال خبر: د, خرداد ۱۵م, ۱۳۹۶
قتل | توسط Director
کد خبر:15797

یک قتل ناموسی و دو مورد خودکشی در کردستان به وقوع پیوست

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: در مهاباد یک زن ۴۶ ساله توسط برادرش به قتل رسید. در مریوان هم زنی جوان خودکشی کرد. یک جوان دیگر مریوانی هم به دلایل نامشخصی خودکشی کرد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان به نقل از هه‌نگاو، روز دوشنبە ٨ خردادماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی، یک زن ۴۶ سالە‌ی مهابادی با هویت (روناک) بە دست برادرش و با ضربات چاقو بە قتل رسید.

تلگرام ماف نیوز
روز شنبە ١٣ خردادماه قاتل توسط پلیس پیرانشهر دستگیر و روانە زندان شد. این زن از اهالی روستای خانکی واقع در ۵ کیلومتری شمال مهاباد بودە و بە دلیل اختلافات خانوادگی بە قتل رسیدە است.

همزمان در ١٣ خردادماه، یک زن جوان از اهالی مریوان با هویت «هاوار قادری» بە زندگی خود پایان بخشید. این زن جوان از را حلق‌آویز کردن اقدام بە خودکشی و قبل از رساندن بە مراکز درمانی جانش را از دست دادە است. وی قبل از خودکشی با همسرش مشاجرە داشتە و دلیل خودکشی وی نیز اختلافات خانوادگی بودە است.

ساعت‌های اول روز ۱۱خرداد میدان «باوه‌ره‌شی» مریوان شاهد تصادف یک دستگاه ماشین تریلی با تیر برق و واژگونی ماشین تریلی بود که بعد از اقدام سریع مردم و ارگان‌های امدادی (اورژانس و آتش نشانی) راننده و دیگر سرنشین سریعا از ماشین خارج شدند. چند ساعت بعد از تصادف، راننده ماشین به اسم (هیمن .م) ۲۵ ساله با آویزان کردن طناب از درخت مابین میدان سپاه و میدان معلم مریوان اقدام به حلق آویز کردن خود نموده و جان خود را از دست داده است. از دلایل خودکش این راننده جوان مریوانی اطلاعی در دست نیست.