تاریخ ارسال خبر: س, خرداد ۲م, ۱۳۹۶
کد خبر:15698

درگیریهای میان پ.ک.ک و ارتش ترکیه کشته و زخمی در پی داشت

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: مرکز مطبوعات و اطلاع‌رسانی حزب کارگران کردستان پ.ک.ک در اطلاعیه‌ای کتبی در مورد عملیات‌‌های اخیر ه.پ.گ از کشته شدن ۹ نظامی ارتش ترکیه و مجازات تن به اتهام «جاسوسب برای دولت ترکیه» خبر داد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، در اطلاعیه پ.ک.ک آمده است: گریلاهای این حزب در روز ۱ خردادماه سال ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰ دقیقه علیه نظامیان ارتش در تپه علیشِر از توابع گوَر در استان جولمرگ عملیاتی را انجام دادند. گریلاها مواضع نظامیان را به‌شدت زیر آتش گرفتند و در نتیجه این عملیات دستکم ۷ نظامی کشته شدند.

تلگرام ماف نیوز
در همان روز گریلاهای این حزب، عملیات دیگری را در چله در استان جولمرگ عملیاتی برضد نظامیان ارتش انجام دادند. در این عملیات ۲ نظامی ارتش کشته شدند.

در ادامه‌ی اطلاعیه از مجازات یک تن به اتهام «جاسوسی برای دولت ترکیه» از سوی گریلاهای پ.ک.ک در منطقه بربوش از توابع هَرزوی در استان آمد اطلاع داده شده است.

این حزب گفت: پرواز هواپیماهای ارتش ترکیه بر فرار آسمان قندیل و روستاهای منطقه از چند روز پیش شروع شده و این حملات ساعاتی پیش به شدت انجام گرفت. هنوز از تلفات احتمالی این حملات خبری منتشر نشده است اما گفته می‌شود که هواپیماها در ارتفاع پایین به پروز درآمده و با شکستن دیوار صوتی، باعث رعب و وحشت در میان روستاییان منطقه شده‌اند.

از دو روز پیش تاکنون، هواپیماهای جاسوسی ترکیه بر فراز این منطقه به تجسس پرداخته بودند. این حملات کماکان ادامه دارد.