تاریخ ارسال خبر: ش, اردیبهشت ۹م, ۱۳۹۶
کد خبر:15315

درخواست از اقلیم کردستان برای مجازات قاتل عروس و داماد

اشتراک‌گذاری

 

ماف نیوز: یک تازه عروس و داماد در یکی از مناطق اربیل کردستان عراق از سوی یکی از نیروهای پلیس به دلایل واهی کشته شدند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی، یک تازه داماه کُرد از اهالی شهر عفرین کردستان سوریه به نام «سیدو محمد گلین» ۲۴ ساله به همراه همسرش به نام «امل جمیل نجمی» ۲۱ ساله از سوی یکی از نیروهای پلیس راه اربیل با هویت «سوران.الف.ع» به طرز مشکوکی به قتل رسیدند.

تلگرام ماف نیوز
بخش عربی ماف نیوز که به انتشار اخبار نقض حقوق بشر کردستان سوریه میپردازد، نوشت: «قاتل، بعد از کشتن عروس و داماد در خانه‌ی آنها با شلیک ۱۷ گلوله، با نیروهای پلیس تماس گرفته و اعلام داشته است که قتلی در آن خانه به وقوع پیوسته و قاتل متواری شده است. پدر مقتول که قاتل را در هنگام‌ ارتکاب جرم و گریختن از محل مشاهده کرده بود، هنگامی که قاتل به همراه پلیس در محل حضور یافت، او را به پلیس نشان داده و گفت او قاتل پسر و‌ دامادم است.»

این مرکز در بیانیه‌ای ضمن تسلیت به خانواده‌ی قربانیان و محکومیت فاجعه نوشته است: «از دستگاه قضایی اقلیم کردستان خواهان برقراری عدالت در این پرونده هستیم و باید قاتل به سزای عمل خود برسد. وی نه تنها مرتکب یک جرم شده بلکه سه جرم شامل، قتل، هجوم به مهاجران و زیرپاگذاشتن قانون از سوی خود پلیس را مرتکب شده است.»

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: « حکومت اقلیم کردستان باید امنیت مهاجران را تضمین نموده و جهت برقراری عدالت در این پرونده مداخله نماید. همچنین از کمیسیون پناهندگان سازمان ملل و صلیب سرخ بین الملل میخواهیم در رابطه با تامین امنیت پناهندگان در اقلیم کردستان مداخله نمایند.»