تاریخ ارسال خبر: چ, دی ۱۵م, ۱۳۹۵
کد خبر:13604

پایان اعتصاب غذای دو زندانی کرد

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: اعتصاب غذای «حسن رستگاری مجد» با وعده مساعد مسئولین قضایی و اعتصاب «شهلا مینایی» در پی درخواست مادرش پایان یافت.

 

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز ۱۵ دی ماه سال ۱۳۹۵ خورشیدی، حسن رستگاری مجد زندانی سیاسی در زندان مرکزی ارومیه، در سی و دومین روز از اعتصاب غذای اعتراضی اش، با وعده مساعد مسئولین قضایی به این اعتصاب پایان داده و از سلول انفرادی به بند منتقل شد.

 گزارش شده است که پاشایی، قاضی ناظر زندان به سلول وی رفته و به نمایندگی از دادستان به وی قول داده که حتما به خواسته وی و پرونده اش رسیدگی خواهد. آقای پاشایی گفته است پرونده وی روی میز دادستان است و مطالعه کرده و می داند که به او خیلی ظلم شده است. آقای رستگاری هم بعد از شکستن اعتصاب در بهداری مورد رسیدگی پزشکی قرار گرفته و با خانواده اش نیز ملاقات حضوری داشته است.

حسن رستگاری مجد، از روز شنبه سیزدهم آذرماه در اعتراض به شرایط حقوقی خود دست به اعتصاب غذا زده و همزمان نامه اعتصاب را به مسئولین زندان و هم‌چنین کنسولگری کشور ترکیه در شهر ارومیه ارسال کرده بود.

حسن رستگاری مجد ۴۳ ساله، فرزند سلطان، در تاریخ ۵ آبان‌ماه سال ۱۳۹۳ بعد از برگزاری تجمعات حمایت از کوبانی در شهر ارومیه دستگیر شده و تحت اتهاماتی چون همکاری با احزاب کردی، جعل شناسنامه، اخلال در نظم عمومی و عبور غیرقانونی از مرز جمعا به ۲۵ سال حبس محکوم شده است.

سهیلا مینایی زندانی سیاسی کرد در زندان کرمان هم بعد از ۶ روز، به خاطر اصرار مادرش به اعتصاب غذایش پایان داد.

این زندانی سیاسی از اهالی دیواندره اعلام کرده بود علت اعتصاب غذای وی ضرب و شتم و هتک حرمت از سوی چند تن از ماموران در زندان است. این دختر ۲۷ ساله، از روز ۱۱ دی ماه اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز کرده بود.

سهیلا مینایی در روز ۱۹ مرداد سال ۱۳۹۴ توسط مأموران اطلاعات دستگیر و پس از ۶ ماه بازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتگاه اطلاعات، از سوی دادگاه انقلاب به اتهام آنچه «ارتباط با یکی از احزاب کردی» عنوان شده، به ۳ سال حبس و تبعید محکوم گردید.