تاریخ ارسال خبر: د, دی ۶م, ۱۳۹۵
کد خبر:13327

جیش العدل بعد از یک سال اطلاعات مربوط به یک درگیری را منتشر کرد

اشتراک‌گذاری

 

ماف نیوز: سازمان جیش العدل اعلام کرد که یک سال پیش دو تن از نیروهای آنان بعد از شکستن کمین نیروهای مسلح ایران، ترور شده اند.

 

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان به نقل از مسئول روابط عمومی جیش العدل، روز ۳ دی ماه سال ۱۳۹۴ خورشیدی، دو تن از اعضای این سازمان در منطقه سرباز در دو راهی هیتمک در حدود دو کیلومتری پل سرباز در کمین نیروهای انتظامی ایران ترور شدند.

 ابراهیم عزیزی مسئول روابط عمومی جیش العدل گفت: «رستم اربابی» فرزند رحیم بخش فرمانده تیم  چهار نفره ی «سایه های شب» و «محمد کریم بلوچی» فرزند محمد علی عضو گردان عملیاتی عبدالملک ملازاده بود. تیم عملیاتی مذکور، ماموریت بمب گذاری و تصویر برداری از مواضع و پایگاههای نیروهای مسلح ایران را به عهده داشت. در بعد ازظهر پنج شنبه سوم دیماه نود و چهار سه تن از اعضای این تیم در کمین نیروهای مسلح ایران گرفتار و مورد هدف قرار گرفتند. نیروهای جمهوری اسلامی مستقر در منطقه هیتمک سرباز اقدام به یک کمین کور جهت بازرسی خودروهای عبوری را داشتند.

تیم سه نفره به همراه یک دستگاه  خودروی تویوتا در این کمین کور هنگامی که با صحنه ایست بازرسی روبرو می گردند بر سرعت خودرو افزوده و با شلیک به سوی نیروهای حکومت قصد شکستن کمین را داشتند. نهایتا در فاصله دویست متری کمین، خودرو متوقف و محمد کریم بلوچی بر اثر اصابت گلوله از روبرو جان خود را از دست داده و فرمانده ی تیم به نام رستم اربابی به همراه یک تن دیگر با نیروهای حکومتی، درگیر شدند.

رستم اربابی به عضو دیگر سازمان دستور می دهد که از صحنه درگیری خارج گردد و خود به نبرد پرداخته، مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفته و بشدت زخمی شد. هنگامی که نیروهای انتطامی جهت اطمینان از کشتار وی، به او نزدیک میشوند وی با حالت زخمی آخرین گلوله ها را شلیک و سه تن از نیروهای مذکور کشته میشوند و پس از آن مورد هدف تیراندازی قرار گرفته و جان خود را از دست میدهد.

سازمان جیش العدل اعلام کرده که تاخیر در امر اطلاع رسانی این حادقه به دو علت بوده؛ اول تحویل اجساد و دوم عدم درز هر گونه اطلاعات از ماموریت های این تیم و عدم شناسایی و تحقیق در مورد باقی مانده اعضای این تیم تا کار به روال عادی و امنیتی پیش رود.

گفته میشود اجساد کسانی که از سوی نیروهای جمهوری اسلامی ترور میشوند، به خانواده ها تحویل داده نمی شود.