تاریخ ارسال خبر: ی, دی ۵م, ۱۳۹۵
کد خبر:13284

سقوط هواپیمای روسیه با ۹۲ سرنشین در مسیر سوریه

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: هواپیمای نظامی روسیه با ٩٢ سرنشین در راه سوریه سقوط کرد: اکثر قربانیان عضو گروه کُر ارتش سرخ بودند و در این حادثه هیچکس زنده نمانده است.

 

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از ۶٠ نفر از مسافران، اعضای گروه کر ارتش سرخ بودند که قصد داشتند برای سال نو مسیحی برای سربازان روسی مستقر در سوریه برنامه اجرا کنند. هنوز علت سقوط معلوم نیست.

 روز یکشنبه ٢۵ دسامبر/۵ دی، رئیس جمهوری روسیه دستور داد تا یک کمیسیون ویژه تحقیق، تحت نظر نخست وزیر برای رسیدگی به دلایل سقوط هواپیمای نظامی تشکیل گردد. پوتین همچنین به خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت.

هواپیمای توپولف مدل Tu-154 در ساعت ۵ و ۴٠ دقیقه به وقت محلی از شهر آدلِر، واقع در جنوب شهر سوچی – در ساحل دریای سیاه – پرواز کرد. مقصد پرواز، پایگاه هوایی روسیه به نام حمیمیم واقع در استان لاذقیۀ سوریه اعلام شده است.

هواپیما قبل از سقوط، برای سوخت‌گیری در فرودگاه سوچی توقف داشته است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ساعتی پس از سقوط، گروه‌های تجسس جسد یکی از مسافران را در شش کیلومتری ساحل سوچی پیدا کرده‌اند. همچنین تکه پاره‌های هواپیما در یک کیلومتری ساحل، در عمق ۵٠ تا ٧٠ متری پیدا شده است.

از ٩٢ سرنشین، هشت نفر کارکنان هواپیما بودند. ۶۴ نفر نیز عضو گروه “الکساندروف”، معروف به “گروه کر ارتش سرخ” بودند. همچنین نام ٩ خبرنگار و دو کارمند عالی‌رتبۀ روس در فهرست قربانیان دیده می‌شود.