تاریخ ارسال خبر: ش, دی ۴م, ۱۳۹۵
کد خبر:13190

از فشار مضاعف بر کارگران تا برگزاری مجمع عمومی انجمن صنفی در سقز

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: علی رغم فشار مضاعف بر گارگران، انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان سقز مجمع عمومی خود را برگزار میکند.

 

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز ۳ دی ماه سال ۱۳۹۵ خورشیدی، مجمع عمومی سالانه انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان سقز به دلیل عدم حد نصاب برگزار نشد.

 یک منبع مطلع در این رابطه به ماف نیوز گفت: قرار است جلسه ی بعدی در تاریخ ۲۴ دی ماه سال جاری برگزار شود و اعضای هیات مدیره و اعضای بازرس جدید برای آن انتخاب شوند.

انجمن کارگران و استادکاران شهرستان سقز که در روز ۱ مردادماه سال ۱۳۸۴ در  سقز تاسیس و در اداره کل تعاون، کار و اموراجتماعی استان به شماره ۱۵۰ به ثبت رسیده بود، بر اثر بی بضاعتی و بی توجهی ارگانهای دولتی خیلی زود ضعیف شده و به انحلال آن منجر شده بود.

سپس به اهتمام استادکاران، در سال ۱۳۹۴ و با تشکیل مجمع عمومی در تاریخ ۱۶ شهریور ماه در مسجد فخر رازی سقز با حضور نمایندگان  محترم سازمان  بیمه تامین اجتماعی و اداره کار و امور اجتماعی  شهرستان سقز و بیش از ۳۰۰ نفراز کارگران و استاد کاران  شهرستان سقز رای گیری انجام شد.

در آن «یوسف عبدالکریمی» به عنوان رئیس، «صابر صالح زاده» نائب رئیس، «باقی صالح زاده» خزانه دار، «کاوه معروفی» دبیرانجمن و «انور رسول زاده» منشی انجمن شد. «سید علی حسینی و رحمان یوسف پور» هم از اعضای بازرس هستند.