تاریخ ارسال خبر: ی, آذر ۲۸م, ۱۳۹۵
کد خبر:13040

جیش العدل ۵ تن از نیروهای جمهوری اسلامی را از پای در آورد

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: سازمان جیش العدل از کشتن دست کم پنج تن از اعضای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در بلوچستان خبر داد.

 

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد که صبح امروز یکشنبه ۲۸ آذرماه سال ۱۳۹۵ خورشیدی، بر اثر یک تله انفجاری بیش از پنج تن از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی  در سراوان کشته و زخمی شدند.

عکس از آرشیو فعالیتهای چریکی جیش العدل

عکس از آرشیو فعالیتهای چریکی جیش العدل

در بیانیه آمده است که: نیروهای شاخه نظامی «شیخ ضیایی» بامداد یکشنبه با بمب گذاری یک دستگاه خودروی تویوتا در مسیر نیروهای مسلح ایران و در نزدیکی یک برجک دیدبانی توجه نیروهای مذکور را بسوی این هدف انفجاری جلب کردند و در کمین تله ی انفجاری افتادند. پس از بمب گذاری این خودرو و شلیک گلوله بسوی نیروهای جمهوری اسلامی، اعضای جیش العدل از محل متواری شدند. سپس نیروهای حکومت ایران، با آتش بار سبک و سنگین و خمپاره بسوی نیروهای سازمان و اطراف خودرو شلیک کردند که این آتش مهیب تا بیش از دو ساعت ادامه داشته است. نهایتا هشت دستگاه موتور سلیکلت نظامی (ترل) جهت شناسایی محل خودرو نزدیک و پس از شناسایی و ترصد اطراف، اعلام نیروی کمکی جهت انتقال خودرو نمودند. جیش العدل اعلام کرده که مکالمات و تصاویر انفجار از راه دور کاملا ضبط شده است.

پس از اطلاع از امن بودن اطراف خودرو، مافوق نیروها علام داشته بود که به خودرو نزدیک نشوید تا شخصا از نزدیک محل خودرو را مشاهده و دستور انتقال دهم. به محض نزدیک شدن نیروها و دستور انتقال خودرو انفجار صورت گرفت و تمامی نیروهایی حاضر در اطراف خودرو، کشته و زخمی شدند.

بر پایه اولین اطلاعات پنج تن از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی کشته و از تعداد زخمی ها اطلاع دقیقی تا این لحظه در دست نیست. طی مکالمات نیروهای حکومت جهت در خواست و اعزام چند دستگاه آمبولانس به محل انفجار وسراسیمگی شدید بین نیروها احتمال اینکه تلفات کشتار نیروها بیش از این باشد قوی است.

سازمان جیش العدل اژ جمهوری اسلامی به عنوان «لوث دژخیم» یاد کرده و گفته است که تا پاکسازی کامل منطقه از این نیروها، ساکت نخواهد نشست و از بلوچستان به عنوان باتلاقی بدون بازگشت برای جمهوری اسلامی یاد کرده است.