تاریخ ارسال خبر: ش, آذر ۲۷ام, ۱۳۹۵
جهان | توسط Director
کد خبر:12983

وزارت پیشمرگه تهدید یک گروه شیعی تندرو را پاسخ داد

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان خطاب بە دبیر کل عصائب اهل الحق عراق گفت که مرم کردستان، انفال صدام را دیدەاند اگر خواهان انفال دوبارە کُردها هستید بفرمایید امتحان کنید.

 

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان با انتشار بیانیەای بە تندی بە اظهارات دبیر کل عصائب اهل الحق دربارە مسئلە کُردها در عراق و مسعود بارزانی واکنش نشان داد و این گروە را متهم کرد کە صدها شهروند عراقی را بە دلیل وابستگی‌های مذهبی و هویتی سربریدە است.

 وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان واکنش تندی بە اظهارات قیس الخزعلی کە گفته بود «مهم‌ترین مسئله‌ای که پس از خلاصی از دست گروه تروریستی داعش در عراق خودنمایی خواهد کرد، مسئله کُردها به‌ویژه موضوع آقای مسعود بارزانی است و به نظر نمی‌رسد بتوان با وی آشتی کرد، چراکه کردستان پس از سال ۲۰۰۳ مرزهای خود را توسعه داده و این اقدام مشکلی بزرگ به شمار می‌رود» نشان داد.

در بیانیە وزارت پیشمرگه آمدە است: در خصوص اظهارات نابجای قیس الخزعلی رهبر گروە شبەنظامی عصائیب اهل الحق در یکی از شبکەهای تلویزیونی عربی دربارە مرحلە پس از داعش و رهبر بارزانی و اقلیم کردستان و همچنین بیانیە دفتر سیاسی این گروە کە پر از دشمنی و ستیزەجویی است، بە این گروە و رهبر آن اعلام می‌کنیم کە تهدیدات شما علیە اقلیم کردستان موضوع تازەای نیست و همچنین اقداماتتان علیە مردم عراق برای همگان آشکار است، صدها شهروند عراقی را بە دلیل وابستگی‌های مذهبی و هویتی سربریدەاید و باید بە خاطر این جنایات دادگاهی شوید.

در ادامە بیانیە وزارت پیشمرگه در پاسخ بە اظهارات دبیر کل عصائب اهل الحق عراق آمدە است: مردم کردستان، انفال و بمباران‌های شیمیایی صدام و قطع حقوق از جانب مالکی و امثال آن‌ها را دیدە است، اگر هم شما بە دنبال تحمیل انفال دیگری علیە کُردها هستید، بفرمایید خود را امتحان کنید تا انفال شما را هم ببینیم.

وزارت پیشمرگه در پایان ابراز امیدواری می‌کند کە اظهارات «نابجا» و «ستیزەجویانە» خزعلی و گروە وی تنها مواضع آن‌ها باشد و موضع حشد الشعبی نباشد.