تاریخ ارسال خبر: ش, شهریور ۶ام, ۱۳۹۵
کد خبر:10547

مرکز دموکراسی و‌حقوق بشر کردستان قتل شهروندان عفرین و‌ کوبانی از سوی داعش را محکوم کرد

اشتراک‌گذاری
برچسبها

 

ماف نیوز: مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، کشتن پنج شهروند کرد از شهرهای عفرین و کوبانی از سوی گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را محکوم کرد.

 به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، این بیانیه که متن کامل آن در بخش عربی سایت آمده است: کشتن پنج تن از گروگانهای کرد در نزد داعش را محکوم و‌ آن را ادامه ی جنایتهای این گروه اعلام کرده و خواهان اتحاد هرچه بیشتر کردها شده است.
این افراد از سوی کودکان عضو داعش کشته شده اند‌ که به نظر بین ۱۰ تا ۱۳ سال سن دارند و یکی از آنها که اسمش ابو عبدالله البریتانی است، سفیدپوست است.

 

«حجی علی عیسی» عضو کمیته ی محلی حزب دموکرات کردستان سوریه در کوبانی

«حجی علی عیسی» عضو کمیته ی محلی حزب دموکرات کردستان سوریه در کوبانی

خبرنگار بخش عربی ماف نیوز در عفرین با تایید این خبر گفت: یکی از افراد کشته شده، به نام «حجی علی عیسی» عضو کمیته ی محلی حزب دموکرات کردستان سوریه در کوبانی است. این ویدیو نشان می‌دهد که این پسربچه‌ها پنج مرد را که گفته می‌شود از نیروهای کردی هستند که به اسارت گرفته شده‌اند، با تیر می‌کشند. نیروهای کردی هم تایید کرده اند که سایر افراد هم از اعضای آنها بوده اند.

 

این مرکز در بیانیه ی خود گفته است: نیروهای کردی نزدیک به پ.ک.ک و حزب دموکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی باید با اتحاد علیه داعش، مناطق کردستان را از هر گزندی به دور بدارند.

 

سه تن از این پسران عضو داعش، ابو اسحاق مصری، ابو فواد الکردی و یوسف الازبک هستند. هنوز هویت بریتانیایی یکی از این اعضای داعش تائید نشده و وزارت امور خارجه بریتانیا در این مورد اظهارنظری نکرده است. این پسران لباس کامل نظامی بر تن دارند و زندانیان که زانو زده‌اند، لباسی نارنجی رنگ پوشیده‌اند.

 

یکی از این پسران که با نام ابو التونسی معرفی می‌شود، خطاب به نیروهای کردی که به اسارت گرفته شده‌اند، به عربی وعده خشونت‌های بیشتری را می‌دهد و می‌گوید نبرد علیه آنها هنوز آغاز نشده است.